Olivové oleje

Extra panenský olivový olej "Ottobratico" 2023

0,5 l

18,30 € s DPH
+
Skladom viac než 10 ks
Kultivar
Ottobratico
Intenzita
jemne delikátny
Trvanlivosť
05/2025
Región
Kalábria
Výrobca
Olearia San Giorgio

Tento olej je čírej zlatisto žltej farby so zelenkavými odleskami. Jeho vôňa je delikátne elegantná a mierne ovocná pripomínajúca banány a jablká Golden Delicious, do ktorej sa miešajú aromatické bylinky ako sú bazalka, medovka a petržlenová vňať. Chuť je plná a zaoblená s dotykom zeleru, valeriánky a mandlí v závere.

"The Best Extra Virgin Olive Oil Monovarietal" Gambero Rosso Oli d' Italia 2015

"The Fazaris are doing a great job on promotiong the Ottobratica variety, as we have seen in recent years, even the most difficult. The results are exciting for the Ottobratico Monocultivar, a medium-fruity EVOO with an elegant nose showing intense notes of beefsteak tomato and delicate chamomile. The palate gives a subtle almost delicate encore, then cues in a light but lingering pungency." Gambero Rosso Oli d' Italia 2015

"Intense limpid golden yellow colour with light green hues. Its aromas is elegant and complex, with notes of unripe tomato, banana and white apple, together with fragrant hints of mint, basil and sage. Its taste is rotund and vegetal, with ample notes of country lettuce and artichoke" Flos Olei

Odporúčania v gastronómii: Skvelé ku grilovaným rybám, ceviche alebo tataráku z morského vlka, lososa alebo tuniaka, k cestovinám s darmi mora, hríbikom a čerstvým krémovým syrom.

Ohodnoťte tento produkt

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.