Lungarotti

Montefalco Rosso DOC 2018

0,75 l

17,16 € s DPH
+
Nie je skladom
Dozrievanie
12 mesiacov v sudoch barrique
Potenciál vína
určené na uloženie
Obsah alkoholu
15 %
Odroda
Sangiovese, Merlot, Sagrantino

Víno má hlbokú lekvárovú farbu so svetlo fialovými odleskami. Aróma je komplexná, v pohári sa odohráva doslova festival vôni s tónmi zrelého lesného ovocia, klinčekov alebo lekváru. Nechýba tiež sladké drievko, fialky alebo jemná stopa tabaku. Chuť je plná, opulentná s výraznejšími zrelými trieslovinami. Víno má veľký potenciál na archiváciu, ale možno si ho vychutnať už teraz. Ide o noblesné víno pre slávnostné okamihy.

Zvyškový cukor: suché

Farba vína: červené

Ideálna teplota: 14  - 16 °C

Výrobca vína: Lungarotti

Oblasť pôvodu: Umbria

Odporúčania v gastronómiiPečené bravčové mäso, zverina.

...

Lungarotti

Vinárstvo Lungarotti patrí medzi absolútnu špičku Umbria a v posledných 50 rokoch výrazne prispelo k zvýšeniu prestíže tohto regiónu susediaceho s Toskánskom. Aj keď sa víno v Umbrii vyrába stovky rokov, boli to práve zemité vína založené na odrode Sangiovese, ktorými si Giorgio Lungarotti podmanil doslova celý svet. Dnes sa jeho vína vyvážajú do 50 krajín a medzi základné hodnoty vinárstva patrí neustále zameranie na kvalitu pri dodržaní udržateľných postupov pri práci vo viniciach. Od roku 2014 je produkcia vinárstva plne organická. v rámci projektu "Energia z viniča" , podporovaného talianskym Ministerstvom poľnohospodárstva, vinohradníctvo pilotne testuje využitie biomasy s cieľom výrazne obmedziť emisie CO2. Produkcia vinárstva je široká, kľúčové sú najmä vína Rubesco (prvé víno Umbria, ktoré získalo štatút DOC) a Rubesco Vigna Monticchio. Vinárstvo Lungarotti dnes vedú sestry Chiara a Teresa.

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

Ďalšie vína z vinárstva

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.