Cantina del Taburno

Fiano Beneventano IGT 2020

0,75 l

12,20 € s DPH
+
Skladom menej než 10 ks
Dozrievanie
v nereze
Potenciál vína
s potenciálom 2 až 5 rokov
Obsah alkoholu
13 %
Odroda
Fiano

Krásne svieže a štruktúrované víno najprestížnejšie miestne odrody Fiano. Farba je intenzívna a slamovo žltá. Pokiaľ si privoniate k poháriku, nájdete vo vôni zvodnú kombináciu bielych broskýň, hrušky alebo zrelých citrusov. Chuť je živá a energická, s príjemnou kyselinou a tóny kôstkového ovocia. Svojim prejavom a zreteľnou minerálnou slanosťou v závere víno typovo pripomína suché vína odrody Riesling.

Zvyškový cukor: suché

Farba vína: biele

Ideálna teplota: 10  - 12 °C

Výrobca vína: Cantina del Taburno

Oblasť pôvodu: Kampánia

Odporúčania v gastronómiiVhodné ku krémovému rizotu, pokrmom s morskými plodmi.

...

Cantina del Taburno

Vinárstvo Cantina del Taburno nájdete na svahoch neaktívnej sopky Monte Taburno, v mestečku Foglianise v provincii Benevento. Bolo založené v roku 1972 ako družstvo miestnych farmárov. Hrozno na výrobu vín dnes pochádza z necelých 500 hektárov viníc patriacich trom stovkám pestovateľov. Aj napriek relatívne veľkej produkcii si Cantina del Taburno prísne stráži kvalitu svojich vín. Niet preto divu, že ju časopis Wine Advocate zaradil medzi najzaujímavejšie vinárstvo Kampánie. Vinárstvo vsádza na miestne odrody, v červených na odrodu Aglianico, tiež nazývanú Aglianico di Torrecuso. Hlavná biela odroda je Falanghina, široko pestovaná v Kampánii, najmä práve v provincii Benevento. Ďalšími odrodami sú Fiano, Greco alebo Coda di Volpe. Pivnica vinárstva prešla rozsiahlou modernizáciou v 80. rokoch a kvalitu tunajších vín oceňujú zákazníci naprieč Európou.

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

Ďalšie vína z vinárstva

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.