Toscana Bianco Bitornio IGT 2021 BIO víno

Frascole

Toscana Bianco Bitornio IGT 2021

0,75 l

12,58 € s DPH
+
Skladom viac než 10 ks
Dozrievanie
rok v betónovych tankoch
Potenciál vína
na okamžitú konzumáciu
Obsah alkoholu
12,5 %
Odroda
100% Trebbiano Toscano

100% Trebbiano Toscano a víno reprezentujúce poctivú vinársku prácu s minimom zásahov. Svieža mladistvá vôňa jabĺk, citrusových plodov a letné rozkvitnuté lúky. V chuti je energické, stredne plné, kombinujúce tóny citrusového a kôstkového ovocia. V závere jemný náznak medu. Príjemne piteľné a priamočiare organické víno!

Druh vína: suché

Farba vína: biele

Výrobca vína: Frascole

Oblasť pôvodu: Toskánsko

Ideálna teplota: 10  - 12 °C

Odporúčania v gastronómii: So slávkami a inými darmi mora.

...

Frascole

Vinárstvo Frascole je hviezdou malej oblasti Chianti Rufina, jednej z podzón na výrobu vín Chianti. Tá leží východne od Florencie v kopcovitej krajine na úbočí Apenín. Vinice sú tu vysadené v nadmorských výškach až 500 metrov. Väčšie rozdiely v teplotách cez deň a v noci a chladnejšiu jeseň sa vo vínach prejavujú typickým delikátnym ovocným charakterom a vyššou kyselinou. Rodinné vinárstvo Frascole stojí na severnom okraji zóny, v roku 2021 oslávilo 30 rokov od svojho založenia. Ročne brány vinárstva opustia okolo 60 000 fliaš vín, od roku 1998 sú vinice vedené v BIO režime. Na 16 hektároch vinohradov prevláda odroda Sangiovese, doplnená o Colorino, Pinot noir, Merlot alebo biele odrody Trebbiano a Malvasia. Vlajkovými vínami vinárstva sú vína Chianti Rufina a Chianti Rufina Riserva, ktoré nájdete v našom sortimente.

 

Ohodnoťte tento produkt

Ďalšie vína z vinárstva

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.