Benaco Bresciano Rosso "Il Guardiano" IGT 2019 AKCIA

Olivini

Benaco Bresciano Rosso "Il Guardiano" IGT 2019

0,75 l

12,96 € 11,06 € s DPH
+
Skladom viac než 10 ks
Dozrievanie
80 % v nereze, 20 % drevených sudoch
Potenciál vína
s potenciálom 2 až 5 rokov
Obsah alkoholu
13 %
Odroda
Groppello, Marzemino, Sangiovese a Barbera

Veľmi príjemné červené víno vyrobené z odrôd Groppello, Marzemino, Sangiovese a Barbera. Vo vôni nájdete tóny tmavých čerešní, sliviek, malín a náznak sušených bylín. V chuti stredne výrazné, s hodvábnym prejavom a s tónmi čiernych čerešní, sliviek a sladkého dreva. Víno pôsobí vyvážene, s veľmi dobre integrovanými trieslovinami a dlhou ľahko korenistou dochuťou. Toto červené nemôže chýbať na žiadnej grilovačke!

Zvyškový cukor: suché

Farba vína: červené

Ideálna teplota: 14  - 16 °C

Výrobca vína: Olivini

Oblasť pôvodu: Lombardia

Odporúčania v gastronómiiGrilované bravčové či kuracie mäso v pikantnej marináde na barbecue.

...

Olivini

História rodinného vinárstva Oliviny sa začala písať v roku 1970, keď sa Giuseppe, patriarcha rodiny, rozhodol vyťažiť maximum z potenciálu, ktorý mierne zvlnená krajina s nádherným výhľadom na jazero Garda poskytuje a zároveň vyzdvihnúť svoju produkciu vína na profesionálnu úroveň. Dnes toto rodinné vinárstvo vedú Giuseppove vnúčatá Giorgio, Giordana a Giovanni, ktorí idú v šľapajach svojich rodičov Grazielly a Giulia a v tradícii, ktorú zaviedol Giuseppe. Do tejto vízie sa v súčasnosti tiež zaraďuje enológ vinárstva Antonio Crescina, ktorý sa k rodinnému vinárstvo pripojil v roku 1999 . Firma zaviedla do vinárskej produkcie moderné vybavenie a pomocou pravidelných investícií neustále inštaluje nové technológie vo výrobe a pivničnom hospodárstve. neprehliada sa žiadny detail týkajúci sa vinohradníctva a výroby vína. Podnik má svoju vlastnú škôlku, kde sa pestujú a pripravujú podnože pre štepenie a selektuje vhodné klony na pestovanie, všetky vinohradnícke práce sú vykonávané manuálne, ručne pozbierané hrozno sa starostlivo triedi a z nich vyrobené víno je fľašované a atraktívne adjustované v elegantne vyzerajúci konečný produkt. V posledných rokoch sa vinárstvo Oliviny zameriava predovšetkým na vína vyrobené z odrody Trebbiano di Lugana, ktorá sa pestuje v najlepších polohách a na starých kríkoch. Výsledkom sú vysoko kvalitné vína, ktoré vynikajú aromatikou a perfektnou vyváženosťou medzi cukrami a kyselinkou.

Ohodnoťte tento produkt

Ďalšie vína z vinárstva

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.