Bindella

Vino Nobile di Montepulciano "Vallocaia" Riserva DOCG 2013

James Suckling 93 / 100 Wine Spectator 92 / 100

0,75 l

35,46 € s DPH
+
Nie je skladom
Druh
Vino Nobile
Dozrievanie
4 mesiacov v dubových sudoch
Potenciál vína
určené na uloženie
Obsah alkoholu
14 %
Odroda
90% Sangiovese, 10% Colorino del Valdarno

Vino Nobile z najlepšej vinice vinárstva Bindella, tvorené z 90% odrodou Sangiovese a 10% odrodou Colorino. Víno je temné, hlboké, rubínovo-granátového odtieňu. V elegantnej vôni nájdete moruše a drobné kôstkoviny ako sú slivky, trnky a lekvár, korenené pikantnou vanilkou, škoricou a klinčekmi. V chuti je krásne štruktúrované, sa sofistikovanými a dobre integrovanými trieslovinami a dlhou delikátnou dochuťou. Víno, ktoré si vychutnáte teraz aj s odstupom mnohých ďalších rokov.

Zvyškový cukor:  suché

Farba vína: červené

Ideálna teplota: 15  - 17 °C

Výrobca vína: Bindella

Oblasť pôvodu: Toskánsko

Odporúčania v gastronómii: Hovädzie líčka na víne.

...

Bindella

V mierne zvlnenej krajine v okolí Montepulciano získalo vinárstvo Bindella inšpiráciu k svojmu heslu, ktoré znie Terre - Vite - Vita, čo v preklade znamená Pôda - Réva - Život. Tento rodinný podnik existuje už viac ako 100 rokov a posledných 50 sa venuje vinohradníctvu. Pôvodne spoločnosť podnikala len v západnom Švajčiarsku, avšak teraz je to už takmer 30 rokov, čo presťahovala svoje aktivity do Toskánska, kde získala svoje prvé pozemky v roku 1984, vrátane najstaršieho vínnej pivnice v regióne. Vinárstvo obhospodaruje 36 hektárov viníc, ktoré sa nachádzajú v lokalite Argiano a patrí medzi najlepšie pre produkciu Montepulciano. Je tiež jedným z prvých, kto začal experimentovať s produkciou v režime bio. Okrem produkcie vína sa spoločnosť venuje aj výrobe extra panenského olivového oleja vylisovaného z plodov cca 3500 olivovníkov vysadených na celkovej ploche 11 hektárov olivového hája. Bindella tak isto vlastní dve rovnomenné reštaurácie, jednu v Berne a druhú v Zürichu, ktoré majú v ponuke vína z vlastných viníc.

 

Ohodnoťte tento produkt

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.