Bindella

Vino Nobile di Montepulciano "I Quadri" DOCG 2015

Veronelli 91 / 100 James Suckling 91 / 100

0,75 l

31,26 € s DPH
+
Nie je skladom
Druh
Vino Nobile
Dozrievanie
18 mesiacov v sudoch z francúzskeho duba
Potenciál vína
určené na uloženie
Obsah alkoholu
15 %
Odroda
Sangiovese

Vino Nobile di Montepulciano pochádzajúce 100% z hrozna odrody Sangiovese. Víno je stredne hlboké granátovo-rubínovej farby. V ovocitej vôni prevládajú čerešne, višne a černice, sušené ruže, nechýba dotyk sladkého drievka, eukalyptu a mäty. Jeho hrejivá chuť je dobre štruktúrovaná, s pevnými trieslovinami, sviežou kyselinkou a mandľovou dochuťou. Pred nafľaškovaním víno zreje 18 mesiacov vo francúzskych dubových sudoch.

Zvyškový cukor:  suché

Farba vína: červené

Ideálna teplota: 15  - 17 °C

Výrobca vína: Bindella

Oblasť pôvodu: Toskánsko

Odporúčania v gastronómii: Flank alebo Rib-eye steak na grile.

...

Bindella

V mierne zvlnenej krajine v okolí Montepulciano získalo vinárstvo Bindella inšpiráciu k svojmu heslu, ktoré znie Terre - Vite - Vita, čo v preklade znamená Pôda - Réva - Život. Tento rodinný podnik existuje už viac ako 100 rokov a posledných 50 sa venuje vinohradníctvu. Pôvodne spoločnosť podnikala len v západnom Švajčiarsku, avšak teraz je to už takmer 30 rokov, čo presťahovala svoje aktivity do Toskánska, kde získala svoje prvé pozemky v roku 1984, vrátane najstaršieho vínnej pivnice v regióne. Vinárstvo obhospodaruje 36 hektárov viníc, ktoré sa nachádzajú v lokalite Argiano a patrí medzi najlepšie pre produkciu Montepulciano. Je tiež jedným z prvých, kto začal experimentovať s produkciou v režime bio. Okrem produkcie vína sa spoločnosť venuje aj výrobe extra panenského olivového oleja vylisovaného z plodov cca 3500 olivovníkov vysadených na celkovej ploche 11 hektárov olivového hája. Bindella tak isto vlastní dve rovnomenné reštaurácie, jednu v Berne a druhú v Zürichu, ktoré majú v ponuke vína z vlastných viníc.

Ohodnoťte tento produkt

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.