Langhe Chardonnay DOC 2020 AKCIA BIO víno

Brezza

Langhe Chardonnay DOC 2020

0,75 l

14,49 € 12,16 € s DPH
+
Skladom menej než 10 ks
Dozrievanie
v nereze
Potenciál vína
s potenciálom 2 až 5 rokov
Obsah alkoholu
13,5 %
Odroda
Chardonnay

Jediné biele víno v portfóliu vinárstva Brezza, krásne svieže letné Chardonnay, vinfikované čisto v nereze. Chardonnay pochádza zo starších až 30 ročných kríkov, v poháriku so svetlejšou žiarivo žltou farbou, vo vôni dominujú tóny kôstkového ovocia, najmä jabĺk, broskýň, ale aj citrusov s náznakom bielych kvetov. V chuti je víno stredne plné, energické, s príjemnou kyselinou a dlhším minerálnym záverom. Výborné osvieženie!

Zvyškový cukor: suché

Farba vína: biele

Ideálna teplota: 10  - 12 °C

Výrobca vína: Brezza

Oblasť pôvodu: Piemont

Odporúčania v gastronómii: Ideálne k pokrmom s hydinového mäsa a rybám.

...

Brezza

Jedno z legendárnych vinárstiev sídliaca v srdci mestečka Barolo, fľaškujúce vína zo špičkových polôh ako Cannubi, Castellero alebo Sarmassa. Vinárstvo založil v roku 1885 Giacomo Brezza, ktorý sa svojím otcom Antoniom už v roku 1910 uviedol na trh svoje prvé fľaškované vína . Dodnes sú štýlom vína Brezza považované za ultratradičné. vína zrejú len vo veľkých sudoch zo slavónskeho duba, ich charakteristickým rysom je elegancia. v súčasnosti vinárstvo vedie Enzo Brezza so svojím bratrancom Giacomom. Vinárstvo disponuje 16,5 hektármi viníc, z ktorých niektoré pochádzajú už z roku 1885. vo viniciach dodržiava rodina Brezza čisto organické postupy. Hoci sa vo výrobe vinárstva drží tradičných postupov, čo sa týka uzáverov vína, nebojí sa inovácií. Vinárstvo Brezza sa tento rok stalo prvým vinárstvom, ktoré sa rozhodlo fľaškovať základné Barolo pod sklenený uzáver a vylúčiť tak možnosť vzniku korkovej vady.

Ohodnoťte tento produkt

Ďalšie vína z vinárstva

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.