Sardínia

Sardínia má najväčšie predpoklady byť tým najosobitejším regiónom celého Talianska. Vďaka svojej prírodnej kráse a priezračným vodám si vydobyla priezvisko "smaragdový ostrov". Je to druhý najväčší ostrov Stredozemného mora, nachádzajúci sa v strategickej polohe medzi Talianskom, Francúzskom, Španielskom a severnou Afrikou, o ktorého nadvládu sa takmer po celú dobu jeho histórie striedavo postarali Feničania, Kartáginci, Etruskovia, Gréci, Rimania, Vandali, Arabi, Pisanovia, Janovčania, Kastilci ... a nakoniec talianski republikáni. Taliansko pre obyvateľov Sardínie neznamená "naša krajina", ale "kontinent" a vína určené na talianske trhy sa považujú za "export". Sardínia má svoje unikátne odrody viniča, z ktorých niektoré sú autochtónne a nenájdu sa nikde inde na svete. Iné, napr. Carignano alebo Garnacha, sem boli dovezené zo Španielska. V posledných rokoch vinohradníctva a vinárstva Sardínia zažila revolúciu, ktorá zmodernizovala výrobu a vzniklo 20 vinohradníckych zón DOC a jedna DOCG pre Vermentino di Gallura, avšak jej vína si naďalej zachovávajú svoj typický charakter.


Hlavné mesto regiónu: Cagliari
Provincia: Cagliari (CA), Nuoro (NU), Oristano (OR), Sassari (SS)
Rozloha viníc: 43 331 ha

Viac informácií ↓ Menej informácií ↑
Radiť podľa:

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 6 fliaš

Pri objednaní aspoň 6 fliaš máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.

Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním týchto stránok s tým súhlasíte.

Viac informácií