Extra panenský olivový olej Toscano IGP 2018 BIO víno

Olivové oleje

Extra panenský olivový olej Toscano IGP 2018

FLOS OLEI 99 / 100

0,5 l

20,21 € s DPH
+
Nie je skladom
Kultivar
Frantoio, Moraiolo a Leccino
Intenzita
stredne výrazná
Trvanlivosť
12/2020
Región
Toskánsko
Výrobca
Frantoio Franci

Olivy pre tento olej s chráneným označením pôvodu v Toskánsku majú svoj pôvod v typicky zvlnenej toskánskej krajine Val d'Orcia a Maremma. Je bledo zlatistého odtieňa so zelenkavými odleskami a jeho aróma vyniká čerstvo pokosenou trávou a drvenou olivou s nádychom artičokov, čakanky, šalvie a papriky. Jeho chuť je čistá a harmonická, avšak veľmi osobitá s výraznou korenitosťou a horkosťou, v ktorej sa prelínajú bylinkové tóny oregana a zeleného korenia s veľmi intenzívnou dlhou dochuťou.

"Extraordinary Toscano from organic farming is an intense limpid golden yellow colour with slight green hues. Its aroma is full and rotund, with distinct hints of chicory, artichoke and lettuce and aromatic notes of mint, rosemary and sage. Its taste is amle and strong, winth notes of black pepper, cinnamon and unripe almond. Bitterness is distinct and pungency is definite. It would be ideal on farro salads, boiled legumes, marinated gilthead, seared potatoes, chanterelle mushroom soups, pasta with salmon, mussels au gratin, roast cuttlefish, baked poultry or lamb, goat cheese." Flos Olei 2018.


Odporúčania v gastronómii: Excelentný na ozdobu rôznych polievok, zeleninových či hubových pokrmov, strukovín, grilovaného mäsa, bruschetty a šalátov. Rovnako je vhodný na prípravu rôznych omáčok.

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.