Extra panenský olivový olej “Quinta Luna” 2021 AKCIA

Olivové oleje

Extra panenský olivový olej “Quinta Luna” 2021

FLOS OLEI 97 / 100

0,5 l

15,21 € 10,64 € s DPH
+
Nie je skladom
Kultivar
Moraiolo, Frantoio a Leccino
Intenzita
stredne výrazná
Trvanlivosť
06/2023
Región
Umbria
Výrobca
Gaudenzi

Výborný olivový olej z odrôd Moraiolo, Frantoio a Leccino zo stredotalianskej Umbrie. Quinta Luna je jeden vôbec z prvých olivových olejov, ktorý po olivobraní prichádza na trh, pretože zber olív prebieha už v prvé októbrové dni, presnejšie po piatom splne od kvitnutia (v taliančine Quinta Luna). Jeho farba je intenzívne zelená a vôňa bohatá. Pripomína tóny artičokov alebo zeleného jablka. Chuť je perfektne vyvážená a ponúka harmonickú kombináciu horkej a pikantnej zložky. Hodí sa ku grilovanému mäsu, zelenine, polievkam alebo na pečený chlieb.

"Quinta Luna is an intense limpid golden yellow colour Extra Virgin with slight  green hues. Its aroma is clean and complex, rich in aromatic notes of mint, rosemary and sage, together with distinct hints of black pepper, almond and cinnamon. Its taste is fine and rotund, with a flavour of artichoke, chicory and lettuce. Bitterness is distinct and pungency is definite. It would be ideal on lentil appetizers, barbecued porcini mushrooms, tuna salads, grilled radicchio, bean soups, pasta with meat sauce, grilled sworfish, baked game birds or animals, hard mature cheese." Flos Olei

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

300+
rôznych vín

Vyberáme to najlepšie z Talianska a všetky vína starostlivo ochutnávame. V súčasnosti zastupujeme viac ako 50 vinárstiev.

Zľava 4 €
na prvý nákup

Zaregistrujte sa u nás a ako bonus dostanete poukaz v hodnote 4 € na prvý nákup.

Doprava zadarmo
od 100 €

Pri objednávke aspoň za 100 € máte dopravu po celej Slovenskej republike zdarma.

Vernostný
program

Odmeníme Vás za vernosť. Za opakované nákupy môžete získať trvalú zľavu až 12 %.